آموزش برنامه ها و ترفندهای اینترنتی

۷ مطلب در آبان ۱۳۹۸ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

هر آنچه که نیاز است در مورد سیستم عامل هارمونی هواوی بدانید

سیستم عامل هارمونی هواوی که اولین بار در 9 آگوست 2019 از آن رونمایی شد، در وهله اول با هدف استفاده در دستگاه‌های اینترنت اشیاء طراحی شد. پیش از رونمایی، در ابتدا افراد گمان می‌کردند که با توجه به تحریم‌های مالی وضع شده توسط ایالات متحده آمریکا در ماه می 2019، سیستم عاملی جایگزین اندروید خواهد بود اما تا ژوئیه 2019، مدیران هواوی از جمله لیانگ هوا و معاون سخنگوی ارشد هواوی، کاترین چن، آن را به عنوان یکی از سیستم عامل‌های “صنعتی” که در زمینه سخت افزارهای اینترنت اشیاء طراحی شده است تلقی نمودند. این اظهارات پس از رونمایی رسمی از هارمونی تایید شد و در لیست هواوی دستگاه‌هایی چون تلویزیون‌های هوشمند و گجت‌های پوشیدنی نیز قرار گرفت. اولین دستگاه‌هایی که از این سیستم عامل استفاده می‌کنند تلویزیون‌های هوشمند Honor Vision و Vision Pro هستند.
شایان ذکر است که اولین گزارشات مروبط به سیستم عامل داخلی که توسط هواوی نیز تایید شده است به سال 2012 برمی‌گردد و در ماه می 2019 با شدت گرفتن تحریمات گوگل به صورت رسمی از وجود آن خبرهایی منتشر شد.
در تاریخ 24 می سال 2019، هواوی سیستم عامل “Hongmeng” به عنوان علامت تجاری خود در چین ثبت نمود و در همان روز، علائم تجاری مربوط به سیستم “”ARK و انواع آن را در دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا ثبت نمود. در ماه ژوئیه سال 2019 نیز گزارش شد که هواوی کلمه “Harmoni” را به عنوان نام تجاری سیستم عامل خود برای نرم افزارهای سیستم‌های رومیزی و تلفن‌ها همراه ثبت نمود. نام ” Hongmeng” نام یکی از اساطیر چینی است که نمادی از هرج و مرج جهان پیش از خلقت است.
شرکت هواوی هنوز تصمیم قطعی خود را برای استفاده از این سیستم عامل به عنوان سیستم عامل آینده تلفن‌های همراه خود قرار دهد یا خیر نگرفته است و هنوز تمایل به همکاری با اندروید دارد.
در نهایت، در 9 آگوست 2019، هواوی به صورت رسمی در کنفرانسی در Dongguan از سیستم عامل هارمونی رونمایی نمود. برخی رسانه‌ها گزارش دادند که سیستم عامل هارمونی در سه ماهه اول سال 2020 به صورت جهانی منتشر خواهد شد.
 

ویژگی‌های منحصر به فرد سیستم عامل هارمونی

پس از مشاجره‌های پیچیده و ژئوپلیتیکی هواوی با بزرگترین اقتصاد جهان، آیا این شرکت وادار به خداحافظی از سیستم عامل‌های اندروید گوگل خواهد شد تا نقشه شماره 2 خود را اجرا کند؟
بله، هواوی با توجه به شرایط پیش آمده ممکن است مجبور به انتخاب سیستم عامل خود با نام هارمونی شود، همانی که با نام نقشه پشتیبان یا شماره 2 از آن یاد می‌کنند.
این شرکت تجاری بزرگ، کنفرانس توسعه دهنده هواوی سال 2019 را به طور کامل به معرفی سیستم عامل هارمونی اختصاص داد.
هارمونی چه طراحی ویژه‌ای دارد؟ چگونه عمل خواهد کرد؟
هواوی، سیستم عامل هارمونی را در یک جمله تعریف کرده است: “یک سیستم عامل ریز هسته، منطبق با تمام سناریوها و حالات.”
اولین تصویری که با توجه به این جمله از سیستم عامل هارمونی دریافت می‌کنیم این است: “مناسب برای تمام سناریوها”، هارمونی نه تنها رقیب اندروید است بلکه رقیب هر سیستم عاملی است که تا کنون نام آن را شنیده‌اید.
هواوی معتقد است که هر آن‌چه در دنیای آینده تکنولوژی بخواهید، می‌توانید در این سیستم عامل مشاهده کنید. این شرکت بیان داشته است که با ظهور این سیستم عامل شبکه 5G و تکنولوژی‌های روز دنیای هوش مصنوعی و بازار پررونق نوظهور اینترنت اشیاء را می‌توانید تجربه کنید. هارمونی می‌تواند نوین‌ترین فناوری آینده دستگاه‌های هوشمند ما باشد و ما را به سوی “یک زندگی بی‌عیب و نقص مبنی بر هوش مصنوعی” سوق دهد، آن هم در حالی که سایر تکنولوژی‌ها حتی مکمل هم نیز نیستند و با هم سازگاری ندارند، همانطور که بسیاری از سیستم عامل‌ها به علت رقابت به یکدیگر و یا عدم نیازهای سخت‌افزاری به یکدیگر، به صورت جداگانه از هم عمل می‌کنند (همانند رویکرد شکل اپل که “باغ محصور” نام دارد)، به عنوان مثال می‌توان از سیستم عامل‌های متن باز نظیر لینکوس که در سیستم‌های رایانه شخصی یا لپتاپ استفاده می‌شوند را نام برد.
مدیران هواوی تصمیم گرفتند که به جای تغییر و ساخت مجدد یک سیستم عامل و شبیه سازی برنامه‌ها (که در نهایت شبیه به وصله ناجور سیستم عامل اصلی و گوشی خواهند بود) سیستم عامل جدید خود را منتشر کنند، آن‌ها اذعان داشتند که در حدود 10 سال است که بر روی ساخت و بهبود آن زمان گذاشته‌اند.
 

“1 + 8 + N”

هواوی این سیستم عامل را با نام هواوی و با استراتژی “1 + 8 + N” عرضه می‌کند که در آن “1” اشاره به تلفن دارد، تلفن‌های هوشمندی که امروزه در همه اماکن اداری و خانگی یافت می‌شوند و همه افراد را در سراسر دنیا به یکدیگر وصل می‌کنند. طبیعی است که نقطه شروع این استراتژی، تلفن‌ها باشند.
“8” به چه اشاره دارد؟ این کاراکتر اشاره دارد به سایر دستگاه‌های متصلی که امروزه به اندازه تلفن‌های همراه کاربرد دارند. از جمله این دستگاه‌ها می‌توان لپتاپ‌ها، تبلت‌ها، ساعت‌های هوشمند، اسپیکرهای هوشمند و غیره را نام برد.
و در نهایت، “N” اشاره به مجموعه‌ای وسیع از اینترنت اشیاء دارد، از جمله این مجموعه می‌توان چراغ‌های روشنایی هوشمند، دوربین‌ها، یخچال‌ها، فریزر‌ها و غیره را نام برد. جمع کردن همه این محصولات (حتی اگر منظور فقط محصولات هواوی باشد) در کنار هم، به طوری که بازده و نتیجه خوبی داشته باشند کار ساده‌ای نیست چرا که تلفن‌های این مجموعه، از سیستم عامل اندروید، لپتاپ‌ها از ویندوز و ساعت‌های هوشمند از سیستم عامل lite استفاده می‌کنند.
در واقع، هواوی راه‌حلی ساده ارائه می‌دهد؛ یک سیستم عامل ایمن که از تمام سیستم‌عامل‌ها و سخت‌افزارهای موجود بر روی سایر دستگاه‌های هوشمند مستقل است. اما، به مرحله اجرا رساندن این راه‌حل چندان ساده نیست.
 

طراحی یک سیستم عامل هوشمند

تراشه Kirin 990 همراه با برند هواوی!
سیستم عامل هارمونی، بر روی یک هسته واحد و یک چارچوب کاربردی واحد ساخته شده و بدون توجه به سخت افزارهای مورد استفاده، از هسته‌های با سرویس‌های مشابه استفاده می‌کند. هواوی اعلام داشت که با حذف کد کاربری اضافه و استفاده از یک الگوی زمانبندی موثرتر بر پایه مدل بی‌درنگ “Deterministic Latency Engine” که منابع را به زمان واقعی اختصاص می‌دهد، سیستم عامل هارمونی را یک پله بالاتر، به صورت یکپارچه و ترکیبی از دو سیستم عامل لینکوس و اندروید نمایان می‌کند.
همچنین این شرکت اذعان داشت که ویژگی‌های این سیستم عامل فراتر از دستگاه‌های فردی و سخت افزارهای جدا از هم بود و مجموعه‌ای از امکانات منحصر به فرد و ویژگی‌های ترکیب شده از سایر دستگاه‌ها که مجموعا یک سطح سخت افزاری مجازی ایجاد می‌کنند، را ارائه می‌دهد. مجموع این منابع مشترک در نهایت ابزارهایی گسترده (عناصری که در تمام گوشی‌های هوشمند مختلف مشترک هستند) از جمله نمایشگرها، دوربین‌ها، اسپیکرها، میکروفون‌ها را شامل می‌شود.
این سیستم عامل مزایای بلقوه بسیاری دارید. یکی از این مزایا قابلیت سوییچ کردن هواوی به یک دستگاه دیگر و استفاده از یک برنامه واحد بدون هرگونه توقف و مشکلی است به عنوان مثال می‌خواهید تماس تلفنی برقرار کنید؟ آن را به داشبورد اتومبیل خود وصل کنید و بدون هیچگونه مشکلی تماس بگیرید.
یکی دیگر از مزایای این سیستم، پشتیبانی از کامپایلر ARK است. به لطف این کامپایلر که از زبان‌های مختلف برنامه نویسی یعنی C/C++، Java، JS و Kotlin پشتیبانی می‌کند برنامه های سیتم عامل هارمونی نیاز به نوشته شدن در یک پلتفرم واحد ندارند. این امر اجرا را سریع کرده و دستگاه‌های متصل به هم را سازگار می‌کند. هواوی اذعان داشت که پس از تمام این تلاش‌ها، دیگر نیازی به ارائه چندین برنامه ظاهرا مشابه برای چند سیستم عامل مختلف نیست. Peter Gauden، یکی از متخصصین مجرب هواوی در حوزه اندروید، بیان داشت که اینطور نیست که هواوی به صورت مشخص تنها بر روی سیستم عامل هارمونی کار کند، بلکه کامپایلری ارائه می‌دهد که می‌تواند به راحتی سایر برنامه‌ها را به هم تبدیل و ترجمه نماید.
همه این امکانات در کنار یکدیگر، به همراه امنیت ویژه‌ای که گوشی توسط محیط میکروهسته خود بدست می‌آورد، موجب شده است تا هواوی برای کاربران، توسعه دهندگان و مهمتر از همه برای خود شرکت هواوی به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های تجاری دنیا، تبدیل به یک تکنولوژی جذاب، منحصر به فرد و فوق‌العاده شود.
Gauden هارمونی را یک سیستم عامل منحصر به فرد برای آینده توصیف نمود و خاطر نشان ساخت: با اینکه مدت‌هاست در این راه قدم برمی‌داریم اما هنوز مسیری طولانی در راه داریم. درست است که داشتن یک سیستم عامل پیشرفته برای آینده دنیا بسیار عالی است اما سیستم عامل نه به تنهایی، که باید با یک دستگاه به کار بیاید
 • علی احمری
 • ۰
 • ۰

نصب برنامه‌های گوگل روی گوشی هواوی میت 30 پرو با HiSuite – [تست شده]

نصب گوگل پلی بر روی هواوی

پس از اعمال تحریم‌های تجاری علیه هواوی از سوی ایالات متحده امریکا این شرکت اولین پرچمداران خود را بدون پشتیبانی خدمات گوگل، با نام‌های Huawei Mate 30 (هواوی میت 30) و Huawei Mate 30 Pro (هواوی میت 30 پرو) به بازار عرضه نمود. گفتنیست که به همین علت این گوشی‌های هوشمند را نمی‌توان به کشورهایی چون هند صادر نمود. در حال حاضر هواوی میت 30 پرو مجهز به یکی از قوی‌ترین دوربین‌های دنیا است و به همین علت تبدیل به یکی از گوشی‌های پرطرفدار کشور چین شده است. طبیعی است که این گوشی در سراسر جهان طرفداران خود را داشته باشد، بر خلاف تمام محدودیت‌های اعمالی طرفداران جهانی به دنبال خرید این گوشی از طریق خرده فروشان آنلاین چینی و راهی برای نصب فروشگاه گوگل بر روی این گوشی هستند. در این مقاله یکی از روش‌های ساده نصب برنامه‌های گوگل بر روی گوشی‌های هواوی میت 30 و هواوی میت 30 پرو را آموزش داده‌ایم. این روش توسط بسیاری از کاربران آزمایش شده است و طبق گفته آن‌ها به صورت قطعی پاسخ خواهد داد.

 

نکته مهم: مسئولیت استفاده از این آموزش بر عهده‌ی کاربر است و سایت هواوی ایران هیچ مسئولیتی بابت این روش نمی‌پذیرد.

 

آموزش پیش رو، فرآیندی آسان بوده و برای همه کاربران قابل انجام است. کافیست تنها برنامه Huawei HiSuite را دانلود کرده و بر روی کامپیوتر خود اجرا کنید و پس از آن مراحل زیر را به نوبت طی کنید.

فراموش نکنید که هواوی هیچ مسئولیتی در قبال خسارات احتمالی که ممکن است در طول فرآیند به وجود آید، بر عهده ندارد.

آموزش نصب برنامه‌های گوگل بر روی گوشی Huawei Mate 30 Pro (هواوی میت 30 پرو)

 • در ابتدای فرآیند، از طریق برنامه Hisuite از فایل‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. در صورتی که این برنامه را در دسترس ندارید می‌توانید آخرین نسخه خود را از این لینک دانلود کنید.
 • تلفن همراه خود را به حالت تنظیمات کارخانه برگردانید. (آموزش هارد ریست کردن گوشی‌های هواوی)
 • از طریق لینک‌های زیر می‌توانید برنامه‌های ضروری گوگل را دانلود کنید:

 

دانلود پکیج‌های مورد نیاز

دانلود Google APKs.7z

دانلود پکیج Huawei Mate 30 Pro 2019-10-04 17.00.14

 

 • فایل “Google APKs.7z” را از حالت فشرده (زیپ) خارج کنید و آن را بر روی گوشی‌ خود (هواوی میت 30 یا هواوی میت 30 پرو) نصب کنید.
 • فایل ” Huawei Mate 30 Pro 2019-10-04 17.00.14″ را در پوشه “HiSuite backup” موجود در کامپیوتر خود از حالت فشرده خارج کنید.
 • با استفاده از نرم افزار HiSuite نسخه پشتیبان و تنظیمات سیستم را بر روی تلفن همراه خود بازیابی کنید.
 • پس از این‌که بازیابی اطلاعات با موفقیت به اتمام رسید تلفن همراه خود را مجددا راه‌اندازی کنید (ریبوت).
 • به قسمت “تنظیمات برنامه” یا “Application Settings” گوشی خود رفته و داده‌های تمام برنامه‌هایی که نصب کرده‌اید را حذف کنید، همچنین مجوزهای لازم را به برنامه‌های یاد شده بدهید.
 • گوشی هواوی میت 30 یا هواوی میت 30 پروی خود را مجددا راه‌اندازی کنید (خاموش کرده و مجددا روشن کنید).
 • به اینترنت وصل شوید و بارگیری برنامه‌های دلخواه خود را از طریق فروشگاه گوگل پلی آغاز کنید.

امید است که فرآیند ذکر شده برای شما نیز جوابگو باشد. در صورتی که برنامه‌ای را از گوگل پلی دانلود نمودید اما بر روی گوشی شما اجرا نشد می‌توانید از طریق برنامه APK mirror نسخه دیگری از آن را دانلود کنید.

در صورتی که در رابطه با آموزش نصب برنامه‌های گوگل روی گوشی هواوی سوالی برای شما ایجاد شد می‌توانید آن را در قسمت ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.

 

منبع : هواوی ایران

 • علی احمری
 • ۰
 • ۰

جدیدترین آموزش آنلاک کردن بوت لودر گوشی‌های هواوی و آنر

اولین اقدامی که صاحبان گوشی های هواوی و گوشی های آنر برای تغییر رام، نصب کاستوم TWRO/CWM و یا روت کردن گوشی تلفن همراه یا تبلت خود باید انجام دهند، آنلاک کردن بوت لودرها است. همانطور که می‌دانید بسیار از شرکت‌های تولیدکننده، محصولات خود را به همراه یک بوت لودر قفل شده عرضه می‌دارند، در لیست این شرکت‌ها هواوی نیز قرار گرفته است.
در این پست از هواوی ایران به طور کامل نحوه باز کردن بوت لودر انواع گوشی‌های هواوی و آنر را که با رابط کاربری EMUI عرضه می‌شوند آموش می‌دهیم.
اولین و مهم‌ترین گامی که باید در روند بازکردن بوت لودر بردارید، دریافت کد 16 رقمی آنلاک کردن بوت لودر از وب سایت رسمی هواوی است. نترسید! بدست آوردن این کد بسیار آسان است و نیازمند فرآیند ویژه‌ای نیست.
پیش از شروع فرآیند باز کردن قفل بوت لودر به نکات زیر توجه کنید:
 • – فراموش نکنید که باز کردن قفل بوت لودر موجب باطل شدن ضمانت‌نامه دستگاه هواوی/آنر می‌شود. پس از انجام این عمل، ممکن است شرکت گارانتی کننده، انجام تعمیرات تحت ضمانت را بر عهده نگیرد.
 • – هواوی ایران در برابر تمام خسارات وارد شده در طول فرآیند باز کردن قفل بوت لودر یا پس از آن هیچ مسئولیتی ندارد. نوع این خسارات مشخص نیست.
 • – طی روند باز کردن قفل بوت لودر تمامی اطلاعات شما اعم از عکس، فیلم، داده‌های برنامه، مخاطبین و غیره از بین می‌برد، پیش از شروع فرآیند می‌توانید از داده‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 • – حداقل میزان شارژ پیش از شروع فرآیند باید 80% باشد. در غیر این صورت ممکن است در حین انجام عملیات تلفن همراه شما خاموش شود.
 • – از طریق مسیر Setting > Developer گزینه‌های “USB Debugging” و “OEM unlock” را فعال نمایید. جهت فعال‌سازی گزینه‌های توسعه دهنده یا Developer Options به قسمت درباره تلفن همراه یا About Phone بروید و بر روی گزینه Build Number 7 بار ضربه بزنید.
 • – برنامه Huawei USB Drivers را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.
 • – راه‌اندازهای ADB و Fastboot را بر روی کامپیوتر خود اجرا کنید.
 

روش اول: باز کردن قفل بوت لودر با استفاده از کد بازکردن شخص ثالث:

اخیرا هواوی به کاربران خود کد 16 رقمی باز کردن بوت لودر را ارائه نمی‌کند، پس از بروز این مسئله خدمات شخص ثالث برای حل این مشکل به داد کاربران می‌رسد. پیش از این، کاربران برای دریافت کد 16 رقمی بازکردن بوت لودر نیازی به پرداخت هزینه نداشتند اما در حال حاضر برای دریافت این کد می‌بایست 60 دلار پرداخت کنند. جهت دریافت این کد می‌توانید به یکی از سایت‌های شخص ثالث موجود مراجعه کنید، پس از ارائه کد IMEI به سایت پس از 15 روز کد بازکردن قفل برای شما ارسال خواهد شد.
 

سایت‌های شخص ثالث ارائه دهنده کد باز کردن قفل بوت لودر

مراحل باز کردن قفل بوت لودر در گوشی هواوی:

گام 1: کد باز کردن قفل بوت لودر از یکی از سایت‌های بالا دریافت کرده و ذخیره کنید.
گام 2: پوشه فایل‌های ADB و FASTBOOT را باز کنید. سپس همزمان با نگه‌ داشتن کلید‌ Shift و کیک راست کنید و از این طریق پنجره فرماندهی یا PowerShell را باز کنید.
گام 3: تلفن همراه خود را خاموش کنید و حالت fastboot را با فشار دادن همزمان کلید Volume Up + Power راه‌اندازی کنید. برای راه‌اندازی Fastboot می‌توانید از راه زیر نیز استفاده کنید:
  adb reboot bootloader
گام 4: اکنون می‌توانید از طریق دستور زیر بوت لودر دستگاه خود را قفل گشایی کنید:
 fastboot oem unlock ******
به یاد داشته باشید که باید ****** را توسط کد منحصر به فردی که در مرحله اول ذخیره کرده‌اید جایگزین کنید.
گام 5: پس از اتمام این روند، می‌توانید تلفن همراه خود را مجدداً راه‌ اندازی کنید. اکنون می‌توانید برنامه‌های TWRP Recovery، Custom Kernel، Root و یا حتی Custom ROM را نصب کنید.

روش دوم: روش مسیر جهت بازکردن قفل بوت لودر (این روش دیگر جوابگو نیست)

 • در ابتدای فرآیند باید از طریق سایت VMALL شناسه گوشی هواوی خود را ایجاد و دریافت کنید (در صورتی که شناسه را پیش از این دریافت نموده‌اید از مرحله یک و دو رد شوید).
 • این شناسه را جهت باز کردن قفل بوت لودر ثبت کنید.
 • پس از پر کردن جزئیات لازم، لینک فعال سازی به ایمیل شما ارسال می‌شود، جهت فعال کردن حساب خود بر روی لینک کلیک کنید.
 • وارد صفحه درخواست کد شده و از طریق شناسه و رمز عبور مخصوص خود وارد حساب کاربری‌تان شوید.
 • موافقت خود را برای بازگشایی قفل اعلام کنید.
 • اطلاعت لازم در مورد تلفن همراه خود نظیر شماره IMEI، شماره سریال، مدل تلفن و کد شناسایی خود را وارد نمایید.
 • دریافت رمز بازگشایی بوت لودر را از هواوی درخواست نمایید.
 • پس از دریافت کد بازگشایی آن را ثبت و ذخیره کنید چرا که برای باز کردن بوت لودر به آن نیاز دارد.

مراحل باز کردن قفل بوت لودر در تلفن‌های همراه هواوی و آنر

گام اول: راه‌اندازهای Minimal ADB و USBرا بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.
گام دوم: دستگاه هواوی خود را روشن کنید و حالت fastboot را با فشار دادن همزمان کلید Volume Up + Power راه‌اندازی کنید.
گام سوم: دستگاه خود را توسط کابل USB به کامپیوتر متصل کنید.
گام چهارم: به پوشه‌های نصب برنامه‌های ADB و Fastboot بروید، پنجره فرمان (command window) را باز کنید و همزمان با نگه داشتن کلید Shift در یکی از قسمت‌های پوشه ADB کلیک راست کنید.
گام پنجم: فرمان زیر را دنبال کنید:
fastboot oem unlock unlock code
گام ششم: کد باز کردن قفل را با کدی که در مراحل بالا دریافت کرده‌اید جایگزین کنید.
گام هفتم: برای تایید فلاش بر روی “Enter” کلیک کنید. پس از مدتی عمل چشمک‌زدن فلاش متوقف می‌شود.
گام هشتم: پس از اتمام چشمک‌زن، مجددا عبارت ” fastboot reboot” را تایپ کنید تا تلفن همراه شما مجددا راه‌اندازی شود.
باز شدن قفل بوت لودر تلفن همراه شما با موفقیت انجام شد. هم اکنون میتوانید برنامه‌های TWRP Recovery،Custom Kerne، Root و یا حتی Custom ROM را نصب نمایید.
در صورتی که حین انجام آنلاک کردن گوشی هواوی و آنر با مشکلی روبرو شدید یا سوالی درباره روش‌های فوق داشتید می‌توانید آن را در قسمت ارسال دیدگاه با ما در میان بگذاری
 • علی احمری
 • ۰
 • ۰

یادگرفتن دانلود و نصب به روز نو بتا EMUI 10 روی گوشی‌های هواوی و آنر
آموزش دانلود و نصب به روز نو بتا EMUI 10 روی گوشی‌های هواوی و آنر
آخر و عاقبت ماه قبلی , سیستم استدلال اندروید 10 بر اساس EMUI 10 در کنفرانس 2019 توسعه‌دهندگان هواوی در چین به صورت قانونی منتشر شد .
نصب اندروید 10 بر روی هواوی
تحت عنوان یک ورژن ارتقا یافته EMUI , این اپدیت با تعدادی تغییر و تحول سیستم برهان , ویژگی‌های تازه , پیشرفت‌های امنیتی و افزایش عملکرد همراه است . هواوی اعلام داشت که یوزرها تلفن‌های همراه این شرکت به زودی می توانند جدیدترین ورژن EMUI 10 را از روش ROM بتا آزمون نمایند .

مبتنی بر وعده‌های داده شده , فعلا این موسسه , قابلیت و امکان تست کردن ورژن بتای EMUI 10 را بر روی بقیه دستگاه‌های خویش آماده نموده است . در‌این پست روش دانلود و نصب این رابط کاربری برای گونه های دستگاه‌های هواوی و آنر فراگیری داده شده‌است . درپی با هواوی جمهوری اسلامی ایران همراه باشید تا طریق نصب و آپ تو دیت EMUI 10 بتا را برای‌تان فراگیری دهیم .

فعلا صرفا تلفن‌های همراه دارای شرایط نصب و فعال سازی ورژن بتای رابط کاربری EMUI 10 , گوشی‌های Huawei P30 ( هواوی پی 30 ) و Huawei P30 Pro ( هواوی پی 30 پرو ) می باشند . توقع میرود که در آخرها این ماه نصب و راه‌ اندازی آن بر روی گوشی‌های Huawei Mate 20 ( هواوی میت 20 ) , Mate 20 Pro ( میت 20 پرو ) , Mate 20 X ( میت 20 ایکس ) و Mate 20 RS Porsche Design ( میت 20 آر اس پورش دیزان ) هم ممکن گردد .

همینطور شایان ذکر است که اخذ EMUI 10 در Q4 سال 2019 , برای گوشی‌های Honor 20 ( آنر 20 ) , Honor 20 Pro ( آنر 20 پرو ) و Honor View 20 ( آنر ویو 20 ) تایید شده‌است . جواز نصب برای بقیه گوشی‌ها بعداز اتمام تراز آزمایشی نصب ورژن بتا صادر خواهد شد .

درین مقاله طرز دانلود و نصب برنامه EMUI 10 بر روی تلفن‌های هواوی به صورت ظریف یادگرفتن داده شده‌است .

در بالا , برنامه Huawei Beta app بر روی تلفن خویش دانلود و نصب کنید . پوشه نصبی این برنامه را میتوانید از اینجا اخذ فرمایید . https : //consumer . huawei . com/in/support/fut/
با حالت و قوانین آن موافقت فرمائید .
برنامه را راه اندازی کرده و آن‌گاه با ID منحصربه‌فرد موبایل خویش وارد گردید . چنانچه که شناسه اختصاصی خویش را ندارید از اینجا یک شناسه هواوی نو اخذ نمائید .
https : //huaweiadvices . com/what - is - a - huawei - id - how - do - i - register - for - a - new - huawei - id/

از روش نوارابزار زیر این برنامه به ورژن بتای برنامه بپیوندید . اکنون بایستی مسیر Join Project > Available project را طی فرمائید . جهت پیوستن بدین برنامه بر روی آیتم Sing Up کلیک فرمایید و تمام! .
ورژن بتا EMUI 10 به صورت خودکار از روش OTA ( به روز کردن بی‌سیم ) به گوشی شما منتقل خواهد شد .
اخذ پایان یافت!
منبع : فروشگاه هواوی ایران
چه‌گونه میتوانید ورژن همیشگی EMUI 10 را بر روی دستگاه هواوی خویش اخذ کنید؟

 • علی احمری
 • ۰
 • ۰

طبق اخبار گزارش شده، هواوی در آینده اولین تبلت خود را با فناوری صفحه نمایش هول-پانچ ارائه خواهد کرد.

به نظر می‌رسد که شرکت هواوی سعی دارد سری جدید تبلت‌های خود را تغییر داده و تبلت جدید MediaPad را با ویژگی‌های جدید، منحصر به فرد و متناسب با تکنولوژی روز توسعه داده و عرضه کند.

طبق اطلاعات بدست آمده از 91Mobiles، هواوی بر روی عرضه یک تبلت جدید تمرکز نموده است، تبلتی که دارای صفحه نمایشی با طراحی هول-پانچ جهت تعبیه دوربین سلفی است و با نام مارکس ‘Marx’ کدگذاری شده است.

هواوی مارکس همراه با یک کیبورد مغناطیسی و قلم استایلوس M به یکی از مدعیان قدر MediaPad M7 بدل خواهد شد، اما هنوز نام آن هنوز توسط منابع تایید نشده است. همچنین، گفته‌ها حاکی از آن است که این تبلت نسبت به MediaPad M6 یک لبه بسیار باریک دارد و در آن هیچ کلیدی جهت رهیابی فیزیکی قرار نگرفته و این قابلیت در صفحه نمایش، برای اثر انگشت ایجاد شده است.

در پشت تبلت، یک دوربین عقب دوگانه و در قسمت بالای دوربین‌ یک فلش LED تعبیه شده است. در قسمت پایین گوشی یک پورت USB Type-C در کنار شبکه‌های اسپیکر قرار گرفته است. به نظر می‌رسد این طراحی نسبت به طراحی سایر تبلت‌های ارائه شده بهبود یافته است.

اگر چه درباره این تبلت هیچ اطلاعات رسمی‌ای منتشر نشده است اما می‌توان انتظار داشت که این تبلت به همراه یک پردازنده Kirin 990، حافظه رم 8 گیگابایت و حافظه ذخیره داخلی 256 گیگابایت و عمر باتری بسیار بالایی عرضه شود.

به محض دریافت اطلاعات جدید، خبرهای مربوط به این تبلت را به روزرسانی خواهیم کرد. شما از این تبلت چه انتظاراتی دارید؟

 

منبع » هواوی ایران

 • علی احمری
 • ۰
 • ۰

برنامه Phone clone؛ جا به جایی فایل‌ها با سرعت بالا به گوشی‌های هواوی

کارت حافظه جدید هواوی (NM cards)

هواوی با معرفی پرچمداران جدید خود مسابقه‌ای برای دستیابی بیشتر به فناوری‌های روز دنیا راه انداخته است که نتیجه اش منسوخ شدن کارت‌های میکروی SD در جدیدترین گوشی‌های هواوی است. در معرفی نانو کارت‌های SD گوشی‌های هواوی باید گفت که این کارت‌ها به اندازه‌ای هستند که با اجزای دیگر گوشی‌های هواوی همچون جک هدفون مطابقت دارند و نمی‌توان کارت SD میکرو را جای آن‌ها قرار داد.

از این امکان جدید می‌توان به عنوان یک قابلیت خوب یاد کرد، اما با توجه به میزان انتشار آن‌ها و افزایش قیمتی که گوشی‌های جدید هواوی دارای کارت‌های SD نانومتری دارند در مقایسه با دیگر گوشی‌های هواوی موجب شده است تا اضافه نمودن این امکان خیلی قابل توجیه نباشید (از آن‌جایی که قیمت گوشی‌های هواوی دارای این قابلیت تقریبا دو برابر گوشی‌های هواوی قدیمی است). بنابراین کاربران با همان قابلیت‌ها و مشکلات گذشته یعنی حافظه‌های معمولی گوشی‌های هواوی و دردسرهای ناشی از عدم وجود حافظه‌های ذخیره سازی قابل جا به جایی از تلفن‌های هواوی استفاده نمایند. البته باید بگوییم که این مسئله چندان مشکل‌ساز نبوده و حداقل هواوی امکان جا به جایی و انتقال اطلاعات را از تلفن همراه قدیمی به تلفن همراه جدید فراهم نموده است.

انتقال تمامی اطلاعات از گوشی قدیمی به گوشی جدید هواوی

پس از دریافت گوشی جدید خود، خواهید فهمید که کارت Sd شما دیگر مناسب نیست و نمی‌توانید از طریق همه داده‌ها و اطلاعات شخصی خود را از یک گوشی به دیگری انتقال دهید. نگران نباشید! در این پست برنامه‌ای که مناسب برای انتقال داده‌ها است برای شما شرح داده شده است.

برنامه ذکر شده Phone clone نام دارد، در صورتی که دارای گوشی برند هواوی هستید می‌توانید این برنامه را از ابتدا نصب کنید، اما اگر دارای گوشی‌های دیگری هستید همواره می‌توانید این برنامه را از Play Store یافته و دانلود کنید. در هنگام دانلود به نام و برند برنامه که در زیر آن نوشته شده است، توجه فرمایید، چرا که نوع دیگری از این برنامه با همین نام نیز وجود دارد، این دو برنامه مشابه نبوده و با یکدیگر همکاری نمی‌کنند.

همچنین گفتنی‌ست که از این برنامه تنها در صورتی می‌توان استفاده نمود که گوشی جدید شما هواوی باشد، در برنامه‌ای که شما از Play Store دانلود نموده‌اید تنها یک گزینه وجود دارد که به منظور انتخاب دستگاه تلفن همراه است، در حالی که در گوشی‌های هواوی دو گزینه موجود است، می‌توان از میان دو گزینه یکی را انتخاب کنید: یک گزینه انتخاب دستگاه قدیمی (Old device) و یک گزینه انتخاب دستگاه جدید (New Device)

راه اندازی Phone clone

پس از آن‌که برنامه مورد نظر در دسترس شما قرار گرفت می‌توانید آن را راه‌اندازی کنید و با هر آن‌چه که می‌خواهید دسترسی پیدا کنید موافقت کنید.

در این برنامه منظور از دستگاه قدیمی (Old device) تلفن همراه قدیمی شما است و منظور از دستگاه جدید (New Device)، تلفن همراه جدید شماست.

در هنگام اجرا، تلفن همراه قدیمی شما دوربین را راه‌اندازی کرده و تلفن همراه جدید یک کد QR جدید را باز خواهد کرد که شما می‌بایست توسط تلفن همراه قدیمی این کد QR را خوانده و به صورت بی سیم به تلفن همراه جدید به راحتی متصل شوید.

پس از طی نمودن این عملیات می‌توانید فایلی را که مایل به کپی شدن در تلفن جدید هستید انتخاب کنید. تمام فایل‌هایی که در گوشی قدیمی دارید قابل انتخاب هستند.

البته اگر می‌خواهید تمام فایل‌های خود را منتقل کنید می‌توانید همه پوشه‌ها را بررسی کنید و به صفحات دیگر بروید، فایل‌های دیگر خود را برای کپی کردن بر روی تلفن همراه جدید خود بررسی کنید (گزارشات تلفنی، مخاطبین، پیام‌ها و غیره)

در این مرحله باید اجازه دهید تا فایل‌ها کپی شوند. هر چه فایل‌های بیشتری نظیر موسیقی، تصاویر و … را انتخاب کنید مدت زمان کپی نمودن فایل‌ها نیز افزایش خواهد یافت. البته از آن‌جایی که کپی نمودن این فایل‌ها زمان بسیار زیادی را هدر می‌دهد چندان کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد، هرچند اگر محدودیت زمان ندارید کپی کردن آن‌ها منطقی است.

پس از به پایان رسیدن فرآیند، تلفن همراه جدید شما تفاوتی با تلفن همراه قدیمی شما نخواهد داشت و تمامی تماس‌ها، پیام‌ها و تصاویر زمینه و غیره، باید بدون هیچ نقصی منتقل شده باشند.

 

 

 منبع » هواوی ایران

 • علی احمری
 • ۰
 • ۰

یادگرفتن ویروس کشی در گوشی‌های هواوی
با اعتنا به‌این این داستان که تلفن‌های همراه به تازگی مضاعف راحت‌تر بوسیله ویروس‌ها تاثیر می‌پذیرند , هواوی تصمیم گرفت گوشی‌های تازه خویش را به همراه برنامه‌ رئیس گوشی تلفن از پیش نصب شده ارائه دهد . به امداد این برنامه شما میتوانید گوشی‌تان را نسخه برداری نمایید و از در واقع ویروس‌های آن را پیدا و ویروس کشی فرمایید . به‌دنبال با هواوی کشور‌ایران همراه باشید تا شیوه ویروس کشی گوشی‌های هواوی را برای‌تان شرح دهیم .

شما میتوانید از طیف وسیعی از کارکردهای آن استعمال نمائید و تندرست موبایل خویش را نگهداری فرمایید .

درین مقاله تلاش اپلیکشن نسخه برداری ویروس هواوی و روش به کار گیری از آن و برنامه رئیس گوشی تلفن مورد بررسی قرار گرفته است . این قابلیت‌های گوشی تلفن هواوی به شما یاری میکند تا موبایل خویش را ایمن سازید و از آن در قبال هر جور بدافزار مراقبت فرمایید . نسخه برداری ویروس هر مدل اپلیکیشن احتمالی مخرب موبایل را بررسی کرده و طرق تقابل با آن را ارائه میدهد .

روش اجرای کپی ویروس بر روی گوشی شما چه‌گونه است؟

از فهرست مهم موبایل خویش , وارد برنامه رئیس گوشی ( Phone Manager ) گردید .

در نصیب تحت کاغذ , Virus Scan را گزینش نمایید .

در‌صورتی‌که که تا قبل از این با ضوابط و قانون ها موافقت نکرده‌اید , در هنگام ورود این کار را انجام دهید .
کارایی کپی سرعت بالا ( Quick Scan ) را گزینش فرمائید .

شکیبایی فرمایید تا پروسه کپی بدون نقص شود .

در‌صورتی‌که که گوشی شما هرگونه ویروس یا این که اپلیکیشن مخربی را داشته باشد , از شما مراد میگردد که آن را نادیده گرفته یا این که حذف فرمائید .
سفارش میگردد که هرچند وقت یکبار موبایل خویش را کپی نمائید و از بازکردن و نصب برنامه‌ها و منابع ناشناخته شدیداً دوری کنید .

 • علی احمری